DOTACJA NA DOSTAWĘ SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA Z PRZEZNACZENIEM DLA OSP STRYSZAWA W RAMACH REALIZACJI ZADANIA PN. „ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY Z DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ OSP STRYSZAWA”

REALIZUJEMY ZADANIE WSPÓFINANSOWANE  ŚRODKÓW UDOSTĘPNIONYCH PRZEZ WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE

DOTACJA NA DOSTAWĘ  SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA Z PRZEZNACZENIEM DLA OSP STRYSZAWA W RAMACH REALIZACJI ZADANIA PN. „ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY Z DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ OSP STRYSZAWA”

Jednostka OSP Stryszawa otrzymała dofinansowanie na wykonanie zadania dostawę  sprzętu i wyposażenia z przeznaczeniem dla OSP STRYSZAWA w ramach realizacji zadania pn. „Rozwój dzieci i młodzieży z dziecięcej i młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Stryszawa”

Zgodnie z umową dotacji nr D/082/24/36 z dnia 12 czerwca 2024 r. na realizację zadania pn. ” Rozwój dzieci i młodzieży z dziecięcej i młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Stryszawa” pozyskaliśmy środki na zakup umundurowania dla młodzieży z dziecięcej i młodzieżowej drużyny pożarniczej składającego się z  ubrań koszarowych, koszulek, czapek oraz zakupu sprzętu do nauki pierwszej pomocy w tym: defibrylatora szkoleniowego, fantoma do ćwiczeń, kamizelki do nauki postępowania z zadławieniami oraz wytwornicy dymu. Zakup w/w asortymentu ma na celu umundurowanie i wyposażenie członków młodzieży z dziecięcej i młodzieżowej drużyny pożarniczej działającym przy OSP Stryszawa, natomiast zakup sprzętu do ćwiczeń, ma na celu wykorzystywanie go do pracy z dziećmi i młodzieżą podczas nauki pierwszej pomocy jak również podczas nauki postępowania, zachowania i prawidłowego reagowania podczas pożarów. Zakupiony sprzęt umożliwi wprowadzenie do szkoleń i zajęć z dziećmi realizmu zagrożeń i sytuacji w jakich niezbędne będzie nabycie przez DDP i MDP OSP Stryszawa nawyków prawidłowego ich zachowania. Zakupione wyposażenie posłuży do edukacji młodzieży w zakresie tradycji pożarnictwa ochotniczego i bezpieczeństwa powszechnego.

Koszt kwalifikowany zadania to 23 550,00 zł z czego 9 736,14 zł płatne ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na podstawie umowy dotacji D/082/24/36 z dnia 12 czerwca 2024 r. na dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach Programu „Mały Strażak”

ZADANIE REALIZOWANE DZIĘKI DOFINANSOWANIU W RAMACH PROGRAMU „MAŁY STRAŻAK” ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOW